خبرهای طراحی صنعتی

کمپانی لکسوس از مدل مفهومی اسپرت کوپه خود به نام LF-LC پرده برداری کرد

کمپانی لکسوس از مدل مفهومی اسپرت کوپه خود به نام LF-LC پرده برداری کرد .هدف از نمایش این کانسپت تاکید کمپانی برای تمرکز بر روی خودرو سواری و ترکیب آن با عناصر عملکردی و تکنولوژی پیشرفته است . این خودرو در 22 ژانویه 2012 در نمایشگاه خودرو دیترویت به معرض نمایش عمومی در آمد.

 

lexusLFLC01

 

از ویژگی های خودرو لکسوس LF-LC موتور جلو ،محور عقب هیبریدی خودرو ،چهار سر نشین بودن خودرو (پیکربندی خودرو به صورت 2سرنشین در جلو و 2سر نشین در عقب خودرو) است. در طول روز هنگام عملکرد چراغ ها فرم نور چراغ های مه شکن

و امتداد ان به شکل L وارونه است.

 

lexusLFLC02

 

زمانی که جاو پنجره دوکی شکل و مشبک خودرو هوا را به سمت داخل می کشد ،بر کاربری این جلو پنجره به عنوان یک عنصر عملکردی و یک عنصر تزیینی تاکید می شود.

 

lexusLFLC03

 

از ویزگی های طراحی داخلی این خودرو ،می توان به صفحه لمسی مرکزی خودرو ،به همراه یک صفحه کلید نمایشی لمسی اختیاری میان صندلی های جلو برای کنترل صدا ،آب و هوا و سیستم راهبری خودرو ،اشاره کرد.یک پنل لمسی نیز در کناره های هر کدام از درها برای کنترل آینه ،درب ها و پنجره و تنظیم صندلی خودرو قرار گرفته است.LCD نمایشگر این پنل 12.3 اینچ به همراه عناصر تنظیم دستی و دیجیتال برای نمایش درجه حرارت ،مصرف سوخت ،سرعت سنج و کیلومتر شمار تنظیم شده است.

 

lexusLFLC04

 

 

lexusLFLC05 

 

 

 

نویسنده: شقایق چیت ساز

منبع:WWW.designboom.com

مشاوره وخدمات مهندسی

بدلیل نیاز مبرم واحدهای تولیدی و صنعتی کشور به سازمانهای فنی و تخصصی بویژه در حوزه تحقیق و توسعه و طراحی، شرکت تیسر ضمن همکاری بسیار نزدیک با شرکت های بین المللی و معتبر ، سازمانی را ایجاد کرده تا ارائه دهنده خدمات مهندسی و طراحی به شرکت های خودرو ساز و قطعه ساز و سایر واحد های صنعتی کشور باشد.